Podcasty IOM Slovensko

O Kazachstane s Aisulu Amanzholovou – Aj my sme tu doma

October 6, 2021

Náš hosť Aisulu Amanzholova z Kazachstanu vám prezradí, ako sa žije v najväčšej krajine Strednej Ázie, odkiaľ pochádza. Tiež akým jazykom sa tam hovorí, aké sú kazašské zvyky, sviatky a tradície, aký je najčastejší stereotyp o Kazachstane, ktoré náboženstvá sú tam najviac rozšírené a okrem iného aj to, aká je klasická kazašská kuchyňa.

V sérii podcastov Aj my sme tu doma predstavujeme krajiny sveta prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa v nich narodili, vyrastali a neskôr sa rozhodli žiť na Slovensku. Naši hostia vám predstavia Indiu, Nepál, Kazachstan, Severné Macedónsko či Ukrajinu a prinesú aj zaujímavý predmet, ktorý pre hosťa charakterizuje a pripomína jeho/jej rodnú krajinu.

Aisulu vám predstaví tradičný kazašský hudobný nástroj dombru. Vypočujte si, ako tento nástroj znie.

Podcast pripravujeme v spolupráci s Gymnáziom C. S. Lewisa v Bratislave a jeho žiakmi, ktorí kladú našim hosťom zaujímavé otázky a zisťujú, čo vedia o ich krajine.

Foto: Khidar, www.pxsphere.com. The image is released free of copyrights under Creative Commons CC0.
Hudba: Fired pies (relax. Indian spirit) by Error404 licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) License a Kurmangazy. Aday by Dimash Kudaibergend licensed under a Public Domain License.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App