Podcasty IOM Slovensko

O Nepále s Jayom Siwakotim – Aj my sme tu doma

October 6, 2021

Majiteľ nepálskej reštaurácie a vyučený kuchár Jaya Siwakoti vám prezradí, ako to vyzerá v jeho rodnom meste a regióne, aký je rozdiel medzi Bratislavou a Káthmandu, aké sú zvyky a tradície na nepálskom vidieku, akými jazykmi sa tam dohovoríte a naučí nás pár slov v nepálčine. Jaya tiež popíše niektoré známe nepálske jedlá a tradičné zvyky pri stravovaní v Nepále. Dozviete sa tiež, ako si na Slovensku otvoril vlastnú reštauráciu.

V sérii podcastov Aj my sme tu doma predstavujeme krajiny sveta prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa v nich narodili, vyrastali a neskôr sa rozhodli žiť na Slovensku. Naši hostia vám predstavia Indiu, Nepál, Kazachstan, Severné Macedónsko či Ukrajinu a prinesú aj zaujímavý predmet, ktorý pre hosťa charakterizuje a pripomína jeho/jej rodnú krajinu.

Jaya vám predstaví zaujímavú mapu Nepálu vyrobenú z dreva a čo mu táto mapa pripomína.  

Podcast pripravujeme v spolupráci s Gymnáziom C. S. Lewisa v Bratislave a jeho žiakmi, ktorí kladú našim hosťom zaujímavé otázky a zisťujú, čo vedia o ich krajine.

Foto: Ekrulila, Pexels
Hudba: Fired pies (relax. Indian spirit) by Error404 licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) License a Tibetan Sunrise by MPAudioSolutions with license certificate Envato Elements Item Code DFSL2Y9U48.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App