Podcasty IOM Slovensko

O Ukrajine s Olgou Shebanovou – Aj my sme tu doma

October 6, 2021

Autorka úspešného startupu v oblasti zdravia Olga Shebanova prezradí, ako sa jej žije na Slovensku, čím je známe jej rodné mesto Dnipro, čo majú blízke ruština a ukrajinčina a naučí nás niekoľko slov po ukrajinsky. Dozviete sa aj, aké náboženstvo je najviac rozšírené na Ukrajine, aké sú rozdiely medzi sviatkami na Slovensku a na Ukrajine a aké sú najznámejšie ukrajinské jedlá.

V sérii podcastov Aj my sme tu doma predstavujeme krajiny sveta prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa v nich narodili, vyrastali a neskôr sa rozhodli žiť na Slovensku. Naši hostia vám predstavia Indiu, Nepál, Kazachstan, Severné Macedónsko či Ukrajinu a prinesú aj zaujímavý predmet, ktorý pre hosťa charakterizuje a pripomína jeho/jej rodnú krajinu.

Pre Olgu je dôležitá fotografia svojej rodiny.

Podcast pripravujeme v spolupráci s Gymnáziom C. S. Lewisa v Bratislave a jeho žiakmi, ktorí kladú našim hosťom zaujímavé otázky a zisťujú, čo vedia o ich krajine.

Foto: v.vash, www.freepik.com
Hudba: Fired pies (relax. Indian spirit) by Error404 licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) License a Хай живе, вільна Україна (Long live, free Ukraine!) by Petro Protsko licensed under a Public Domain License.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App